ruhikizi

Cinsellik Seks ve Cinsel Sorunlar

Mastürbasyon

masturbasyon öz doyurum
Mastürbasyonun zararı var mıdır?
Kaygınız tamamen yersiz. Mastürbasyon ile cinsel organlarda kalıcı bir değişiklik olması söz konusu değildir. Mastürbasyon erkekler ve kadınlar tarafından cinsel gerilimi azaltmak ve haz almak amaçlı olarak sıkça başvurulan bir cinsel yaşantıdır. Mastürbasyon yaptığınız için kendinizden iğrenmeniz toplumun kadının cinselliği ile ilgili önyargılarından kaynaklanıyor olsa gerek. Erkek için gösterdiği müsamahayı kadın için göstermiyor. Cinselliğin yaşanmasıyla ilgili olarak uygun görülen ahlaki sınırların hem erkek hem de kadın için aynı olması gerekirdi halbuki. Doğru da her iki cins için doğru, yanlış olan da her iki cins için yanlış olmalı.
↑ Sayfa Başı
Mastürbasyon sırasında ağrı
Mastürbasyon yaptıktan sonra sol göğsümde ağrı oluşuyor. Daha önce depresyon da geçirmiştim. Maalesef kullandığım ilaç cinsel isteğimde bir azalmaya neden oldu. Eskiden her gün mastürbasyon yapıyordum. Yediğim her şey cinselliğe dönüşüyordu. Bayağı şikayetçi olmuştum. İlaçlardan sonra bayağı rahatladım. Sol göğsümdeki ağrı da bayağı geçmişti. Ama şu an mastürbasyon için kendimi bazen zorluyorum. Mesela iki defa olmaya çalışıyorum. Bu da yine sol göğsümde ağrılar oluşturuyor. Bir daha mastürbasyon yapabilmem için iki gün geçmesi gerekiyor. Doktora yine gittim ama adale ağrısı dedi. Fakat ağrı olduğu zaman bazen sol kolum bile uyuşabiliyor. Bu ağrının acaba bir zararı olur mu, başka bir doktora başvurabilir miyim?

Mastürbasyondan sonra sol göğüste ağrı beklenen bir durum olmamakla birlikte orgazmla vücuttaki kaslarda kasılma olur ve kas kasılmasına bağlı olarak ağrı oluşuor olabilir. Eğer kas ağrısı ise doktorunuz bir tedavi düzenleyebilir. Ağrı geçmiyorsa tekrar görüşmelisiniz. Mastürbasyon yapmak için kendinizi zorlamayın. Eğer kendinize bir şeyleri ispat etmek için bunu yapıyorsanız bir uzmanla bu meseleyi konuşmanız gerekiyor.

Mastürbasyondan sonra kısa süreli bel ağrısı normal mi? Erkek arkadaşım sürekli hiç cinsel ilişkiye girmemiş bir bayanın vajinasının dar olacağını söylüyor mastürbasyon vajina genişlemesine yol açar mı?

Mastürbasyon sırasında kasıkta yaygın kasılmalar olması normaldir. Bu kasılmaya bağlı zaman zaman ağrılar olabilir. Ancak bir enfeksiyon ya da kasılma sırasındaki ağrıya neden olabilecek olası bir anomali (örneğin rahmin duruşundaki bir bozukluk gibi) riski açısından değerlendirme yapılmasında fayda var. Mastürbasyon yapmadan önce ellerinizi yıkamanız enfeksiyon açısından koruyucu olacaktır. Kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu daha sık görülmektedir. Vajina genişlemesi meselesini arkadaşınız gereksiz yere sorun ediyor. Vajina dar değildir. Vajina boyunun genişliğinin mastürbasyonla bir ilgisi yoktur. Erkek arkadaşınız bu konuyu konuşup durmaya devam ederse bir uzmana gitmesini tavsiye edebilirsiniz kendisine.
↑ Sayfa Başı