ruhikizi

Sosyal Fobi

Girişkenlik Eğitimi

GİRİŞKENLİK EĞİTİMİ

Sosyal ortamlarda rahat olamıyorsanız,
İsteklerinizi, düşüncelerinizi ifade etmekte güçlük çekiyorsanız,
“Hayır” derken zorlanıyorsanız,
İnsanlarıgeri çeviremiyorsanız,
Dikkatler üzerinize toplandığında rezil olmaktan ya da komik duruma düşmekten korkuyorsanız,
Girişkenlik Eğitimi programımıza katılın.

Grup eğitimlerinde sizden tek beklenen yanlızca grup saatinde orada olmanızdır. Yine de grup ortamına katılamayacak düzeyde sosyal kaygınız varsa bireysel psikoterapiyi düşünmelisiniz.

Psikolojik danışmanlık ve terapi (psikoterapi) hizmetleri için lütfen önceden randevu alınız.

İzmir için, randevuları 0 (232) 421 12 48 numaralı telefondan alınabilir.

Girişkenlik Eğitimine Nasıl Katılabilirim?
Grup eğitimleri ve terapileri bireysel terapiye ekonomik bir alternatiftir. Terapistin saatini grup üyeleri birlikte karşıladıkları için daha ekonomik bir tedavi modalitesi olarak bu hizmetin sağlanması mümkün olabilmektedir. Bununla birlikte grupların oluşturulmasının doğası gereği bazı zorlukları vardır.
Bu nedenle eğitim programlarına katılmak için ön kayıt ve kesin kayıt aşamalarını tamamlamanız gerekmektedir.

Ön kayıt nedir?
Ön kayıt eğitim programlarımıza katılmak için istekli olanların belirlenmesidir.
İster terapi isterse eğitim programlarına katılımın en önemli ön koşullardan birisi katılımcıların hepsi için uygun olan bir zaman diliminin belirlenmesidir. Ön kayıt sayesinde grup herkes için uygun olan bir zaman aralığında gerçekleştirilebilecektir.
Eğitim programlarına katılacak kişilerin yaş, cinsiyet, eğitim düzeyleri programın hızlı ilerlemesi ve doyum verici olması açısından önemli verilerdir. Doyurucu bir grubun oluşturulması için uygun özelliklerde yeterli sayıda katılımcının mevcudiyetiyle mümkün olabilir. Bu nedenle ön kayıtta bu bilgiler toplanmaktadır.
Ön kayıtta aynı saat aralığında bir araya gelebilecek yeterli sayıda katılımcıya ulaşıldığında sizlere e- posta yada telefon aracılığıyla ulaşılacak ve kesin kayıt için başvurmanız istenecektir.

Ön kayıt formu
Ön kayıt için aşağıdaki bilgileri içeren e-postayı psikoaktif@gmail.com adresine gönderiniz.
Katılmak istediğiniz grup ya da eğitim programınız yazınız:
İsim, Soyisim:
Yaşı:
E-posta1:
E-posta2:
Telefon1:
Telefon2:
Cep Telefonu:
Yaşadığı şehir:
Grubun yapılmasını istediğiniz gün ve saatleri belirtiniz (Örneğin "Pazartesi, Salı günleri saat 16.00-20.00 arası veya Cumartesi Saat 12.00- 18.00 arası" gibi):
Gruba bir şikayetiniz ya da sorununuza çözüm bulmak için katılıyorsanız şikayeti/sorunu tanımlayınız: “Sorun ne zamandır devam ediyor”, “ne zamandır bu sorun için bir yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz?” “Daha önce bir psikiyatrist ya da psikolog tarafından depresyon yada benzeri tıbbi bir tanı konuldu mu?” gibi detayları tanımlayınız.
Daha önce terapiye gittiyseniz tanımlayınız: “Ne zaman”, “hangi terapistle”, “ne kadar sürdü”, “memnun kaldınız mı”, “kalmadıysanız sizce neden” gibi detayları belirtiniz.

Kesin kayıt nedir?
Kesin kayıt gruba katılacağınızdan emin olmamız için gereklidir. Grup üyelerinin disiplinli, düzenli ve tam katılımı programın etkinliği açısından önemlidir. Daha önceki deneyimlerimiz bir kişinin bile gruba düzenli devam etmemesinin diğer grup üyelerinin motivasyonlarını olumsuz etkilediğini bize göstermektedir. Elbette herkesin zaman zaman katılımını engelleyebilecek durumlar olabilir. Bununla birlikte en başından ne kadar dikkatli olunursa grubun sağlığı ve etkinliği açısından o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle gruba katılma isteğinizden emin olabilmek için kesin kayıt sırasında katılım ücretinin tamamını ödemenizi istiyoruz.
Katılım ücretini isterseniz banka hesabımıza "katılım ücreti" şeklinde tanımlayarak yatırabilirsiniz, ya da doğrudan merkezimize gelerek ödeme yapabilirsiniz.